Nazım Maviş'ten Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Sinop Milletvekili Adayı Nazım Maviş, 2015-2016 Eğitim ve Öğretim Yılının başlaması münasebetiyle yazılı bir basın açıklaması yayınladı.

 

Açıklamasında “2015-2016 eğitim ve öğretim yılı ülkemize ve insanımıza hayırlar getirsin.” diyen Nazım Maviş eğitim-öğretim ve gençlik konularının Türkiye için bir dava, ideal, ülkü meselesi olduğunun altını çizdi.

Nazım Maviş’in açıklaması şöyle:

“Bugün büyük bir gün.  Çünkü Türkiye’mizin tüm illerinde, ilçelerinde, köylerinde okullar açılıyor, tam 18 milyon gencimiz, çocuğumuz, yavrumuz ders başı yapıyor. Ayrıca 1 milyon öğretmenimiz de bugün ders başı yapıyor. Öğrenci velilerimizi de dâhil edersek neredeyse, nüfusumuzun yarısı bugün okullu oluyor.

Türkiye genç nüfusuyla dünyanın büyük ülkelerinin başında geliyor. Bu beyin gücünün ve genç nüfus gücünün değerlendirilmesi gerekiyor.  Geçtiğimiz 13 yılda eğitim alanında yapılan reformlar, düzenlemeler ve yatırımlarla okulların fiziki sorunları büyük ölçüde çözülmüştür. Biz, en büyük yatırımın eğitime ve insana yapılan yatırım olduğunun bilincindeyiz. AK Parti olarak çocuklarımıza, gençlerimize ve eğitime yatırımlarımız devam edecek. Eğitim-öğretim ve gençlik konuları Türkiye için bir dava, ideal, ülkü meselesidir.

 

Bu vesileyle 2015-2016 eğitim ve öğretim yılının ülkemize ve insanımıza hayırlar getirmesini diliyorum. Yeni dönem öğrencilerimize, öğretmen ve idarecilerimize ve anne-babalara hayırlı olsun. Öğrencilerimize başarılar diliyorum. ”